Ministria e Shëndetësisë e Kosovës: 2,110 raste të infeksionit, katër persona kanë vdekur

Në 24 orët e fundit, 2,110 raste të reja të infeksionit koronavirus u regjistruan në Kosovë, katër persona vdiqën, ndërsa numri i të testuarve ishte 10,258, njoftoi Ministria e Shëndetësisë e Kosovës.

18.08.2021 - 15:42
148830774 3271171216316231 5620211823649948417 n
Dy gra dhe dy burra vdiqën. Vdekjet janë regjistruar në Gjakovë, Pejë dhe Glogovac.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve tani është 2,295.

Në të njëjtën periudhë, 130 njerëz u shëruan. Numri i përgjithshëm i të shëruarve në Kosovë tani është 106,408.

Numri i përgjithshëm i rasteve aktive është 12,159, dhe numri i pacientëve që nga fillimi i epidemisë është 120. 862.

Burimi: KoSSev