KM: Ata sulmuan menaxherin e lokalit i cili nuk i lejoi të hynin për shkak të masave të antikitetit

Dy burra nga Kosova sulmuan një person të tretë në pjesën veriore të Mitrovicës dy net më parë, i cili nuk i lejoi ata të hynin në një lokal për shkak të masave anti-virus. Ata u arrestuan një ditë më vonë, tha PK.

28.03.2021 - 10:45
Kosovska policija 747x420

Sulmi ndodhi të Premten në orën 21:50 në Rrugën Sutjeska. Dy persona të cilët dëshironin të hynin në lokal, më pas sulmuan dhe kërcënuan menaxherin i cili u ndaloi atyre të hynin për shkak të anti-masave.

Një ditë më vonë, këta njerëz u arrestuan gjithashtu. Ata ishin nën ndikimin e alkoolit dhe u lanë të lirë pasi u kthyen në mend. Një procedurë e rregullt është iniciuar, sipas raportit të Policisë së Kosovës.

Dje, një aksident trafiku ndodhi në Leposavic.

Gjegjësisht, një person nga Kosova ka humbur kontrollin e automjetit në mbrëmje, për shkak të pakujdesisë, dhe ka zbritur jashtë rrugës, sipas policisë.

Në aksident, tre persona pësuan lëndime trupore, pas së cilës ata u dërguan në spitalin e Mitrovicës për mjekim.

Damageshtë shkaktuar edhe dëm material. Rasti është duke u hetuar më tej.

Burimi: KoSSev

Pax logo Logo projekta Nsi logo