KBK "028" fitoi medalje ari dhe argjendi në Kampionatin e Serbisë Qendrore

Konkurrentët e Klubit të Kikboksit "028" nga Kosovska Mitrovica filluan me sukses sezonin e ri, duke fituar dy medalje të rëndësishme në Kampionatin e Serbisë Qendrore në disiplinën K-1 të mbajtur në Krusevac fundjavën e kaluar.

29.03.2021 - 12:00
Img 7660

Natalija Savić fitoi një medalje të artë në kategorinë e të rinjve deri në 65 kg, ndërsa Milun Stević u kthye nga ky kampionat me një medalje argjendi në kategorinë e kadetëve deri në 67 kg.

Gjithashtu, konkurrenti i këtij klubi, Pavle Milosavljević, kishte dy fitore në garë, dhe për shkak të rregullit që një luftëtar nuk duhet të ketë më shumë se dy ndeshje në të njëjtën ditë, finalet për trofeun e luftëtarit më të mirë të turneut do të luhet në një rast tjetër.

"Ne jemi shumë të kënaqur me fillimin e sezonit dhe shpresojmë që të vazhdojmë me të njëjtin ritëm në garën e ardhshme, e cila na pret fundjavën e ardhshme në Beograd," deklaron klubi.

Luftëtarët e KBK Kosovska Mitrovica gjithashtu garuan në të njëjtin kampionat, ku fituan gjithsej katër medalje të arta dhe tre argjendi.

Kjo ishte një fundjavë e suksesshme edhe për atletët nga Zubin Potok. OK Mokra Gora mundi OK "Napredak" me 3: 0 në sete, dhe klubi i hendbollit Mokra Gora mori një fitore bindëse në shtëpi kundër Metalac nga Kraljevo.

Burimi: KoSSev

Pax logo Logo projekta Nsi logo